Login
Hasło
    
Opisy, zdjęcia, filmy
 Podsumowanie pierwszej edycji Fit For Life


Relacja z Gali Finałowej konkursu

26 lipca 2010 roku w hotelu „Zajazd pod Olivką” w Gdańsku-Oliwie odbyła się uroczysta Gala Finałowa, wieńcząca trwający od marca konkurs Fit For Life. Finalistów, w dwóch kategoriach – mężczyzn i kobiet, wyłoniło jury, składające się z wybitnych przedstawicieli polskiej kulturystyki i fitness oraz znawców tematyki treningu i dietetyki. Na zwycięzców czekały zaś bardzo atrakcyjne nagrody – czeki na zakup suplementów, bilety na wyjazd na Mistrzostwa Polski w Kulturystyce i Fitness oraz nagroda główna – wyjazd do Las Vegas na konkurs Mr. Olympia.

Na zaplanowaną na godzinę 12:00 imprezę finałową tłumnie przybyli uczestnicy wraz z osobami towarzyszącymi, które przez cały czas trwania programu wspierały ich wysiłki. Całą Galę poprowadził dr Radosław Kożuszek, redaktor naczelny Fitness Authority i opiekun konkursu.

Po krótkim wstępie, w którym wspomniano o zasadach, założeniach i celach Fit For Life, nadszedł czas na prezentację postępów, jakich poszczególni uczestnicy dokonali w przeciągu kilku miesięcy diety i treningu. Każdego pretendenta do nagród oceniało profesjonalne jury w składzie:

Katarzyna Grabowska – asystentka dyrektora ds. marketingu i promocji oraz redaktorka serwisów specjalnych w Agora S.A. Wieloletnia pracowniczka prasy, Internetu, radia i telewizji

Alicja Zarębska – właścicielka firmy Fitness Authority oraz sponsor konkursu Fit For Life

Violetta Pryłowska – sędzina kulturystyki i fitness, trenerka kadry narodowej, trenerka personalna, właścicielka Centrum Fitness Violetta Pryłowska.

Piotr Górecki – moderator SFD, trener kulturystyki oraz redaktor TV SFD

Michał Karmowski – wielokrotny medalista zawodów kulturystycznych, główny trener klubu sportowego Powerpit i współpracownik magazynu Muscular Development

Jurorzy najpierw oceniali sylwetkę każdej osoby na podstawie zdjęć, zrobionych w dniu rozpoczęcia i po zakończeniu programu, następnie zaś porównywało ze zdjęciami ich samych. Trzeba przyznać, że zmiany w wyglądzie uczestników były naprawdę imponujące – wydawać się mogło, że stoi przed nami zupełnie inna osoba niż na zdjęciu sprzed zaledwie kilku miesięcy. Widać było, jak wiele ciężkiej, systematycznej pracy oraz wyrzeczeń kosztować musiała taka przemiana.

Mimo że jurorzy wprost zasypali uczestników pytaniami dotyczącymi między innymi ich diety, treningu i sposobów, dzięki którym uzyskali takie efekty, co miało to pomóc w wydaniu werdyktu – obrady były bardzo ożywione. Wreszcie, po pełnym zniecierpliwienia oczekiwaniu, pani Violetta Pryłowska, przewodniczący jury, odczytała werdykt.

Zwyciężczynią konkursu Fit For Life w kategorii kobiet została pani Agnieszka Wróbel (klagnes) z Gdańska. Jednocześnie stała się ona posiadaczką głównej nagrody – wyjazdu do Las Vegas na konkurs Mr. Olympia, który odbędzie się pod koniec września.

Drugą lokatę zajęła pani Agnieszka Kominiarczyk (Agnieszka_K) z Wrocławia. W nagrodę otrzymała czek o wartości 2 500 zł na zakup suplementów. Pojedzie także na koszt organizatorów na Puchar Polski w Kulturystyce i Fitness.

Trzecie miejsce wywalczyła pani Justyna Szpak (czarna) z Oławy w województwie dolnośląskim. Pani Justyna otrzymała od sponsorów czek na 1500 zł na zakup suplementów, które pomogą jej w dalszej walce, aby uzyskać wspaniałą figurę, którą z góry zapowiedziała.

W kategorii mężczyzn konkurencja była znacznie większa. Ostatecznie, decyzja jurorów, zwycięzcą został pan Krzysztof Reinhard z Warszawy, i to właśnie on będzie towarzyszył zwyciężczyni w kategorii kobiet w podróży do USA na konkurs Mr. Olimpia.

Drugie miejsce, wyjazd na Puchar Polski w Kulturystyce i Fitness oraz czek o wartości 2 500 zł na zakup odżywek zdobył pan Marcin Dębkowski z Poznania.

Trzecia lokata przypadła jednemu z najmłodszych uczestników, 18-letniemu  Kamilowi Kluszczyńskiemu. Otrzymał on czek o wartości 1 500 zł na zakup suplementów.

Pozostali uczestnicy konkursu zostali obdarowani drobnymi upominkami od organizatora konkursu, ale śmiało można jednak stwierdzić, że wszyscy byli wygranymi – poprawili oni swoją kondycję oraz zyskali sylwetkę, o jakiej zawsze marzyli – lub przynajmniej znacznie się do tego celu przybliżyli.Pokaż wszystko...